dewalt_dstsx19z
DEWALT DSTSX19Z staples 5.6-19 galvanised 5m (5000 pcs)
13.49 tax incl.
On order: delivered from 22/05/2026
Product description
  • [DSTSX] Staples 5.6-19 Galvanised 5m
Key features according to our expert
  • Length: 19 mm
  • Surface treatment: Zinc plated
  • Quantiy per pack: 5000
  • Staple crown width: 5,6 mm
Specifications / All features
  • Brand: DEWALT
  • EAN: 5902013951582
  • Supplier number: DEWALT DSTSX19Z
Length
19 mm
Staple crown width
5,6 mm
Product type
5,6 mm
Finish
19,0 mm